Dla właścicieli psów

Pies na wakacjach - o czym pamiętać?

Miejsc, które akceptują psy, jest coraz więcej. Dbajmy o to, żeby tak zostało i pokażmy, że my i nasze czworonogi potrafimy się świetnie zachować! Ty i Twój pies tworzycie wizerunek wszystkich psich wczasowiczów. Niech inni turyści i gospodarze mają dobre wspomnienia związane z Wami, a gwarantujemy, że psiolubnych miejsc będzie przybywać.

Oto kilka zasad - prosimy, abyś zawsze ich przestrzegał, wyjeżdżając ze swoimi psami na wakacje.

1. Uprzedź, że przyjeżdzasz z psem

Miesca, które znajdziesz na DogInclusive akceptują wszystkie psy, ale zawsze powinniśmy uprzedzić gospodarza, że zamierzamy przyjechać z czworonogiem. Dlaczego? Niech właściciel kwatery ma szansę się przygotować na Wasz przyjazd. Czasami tylko wybrane pokoje w ośrodku są dostepne dla rodzin z psami. Może się też zdarzyć, że w wybranym terminie przyjazd z psem nie jest możliwy.

2. Spytaj o zasady i dostosuj się do nich

Czy pies powinien chodzić na smyczy na terenie ośrodka? Czy może zostawać sam w pokoju albo przychodzić z Tobą do restauracji? Dopytaj o warunki Waszego pobytu i zawsze przestrzegaj zasad gospodarzy.

3. Utrzymuj czystość

Sprzątanie po psiej toalecie to nasz bezdyskusyjny obowiązek. Jeśli ośrodek nie zapewnia woreczków na odchody, pamiętaj, żeby zabrać ich zapas na wakacje. Zadbaj też o stan pokoju podczas pobytu. Wytarcie łap albo osuszenie psa ręcznikiem przed wejściem to żaden wysiłek, a ułatwisz sprzątanie gospodarzom.

4. Zabierz posłanie dla psa

Hotelowa pościel nie jest jednorazowa - będzie w niej spało jeszcze wiele osób. Dobrze wiesz, że nawet po upraniu kocy i prześcieradeł, często zostaje tam sierść. W tym samym pokoju mogą potem spać np. alergicy. Dobrym pomysłem jest zabranie posłania dla psa, gdzie będzie mu wygodnie.

5. Dbaj o miejsce wakacyjne jak o swoje własne (albo bardziej!)

Drapanie, gryzienie, kopanie - pogodziłeś się już z tym, że dom z psem może nie wyglądać jak z katalogu? Zapomnij o tym, jeśli gdzieś wyjeżdżasz. Twój pokój i teren ośrodka musi zostać w takim samym stanie, jak przed Waszym przyjazdem.

To nic, że może jesteś tam jeden raz w życiu i nigdy więcej tam nie wrócisz. Jeśli nie sprawcie problemów gospodarzom, chętniej zaakceptują kolejne czworonogi w przyszłości.

Razem możemy wpłynąć na to, że baza psiolubnych miejsc będzie rosła!